Sieci przemysłowe

Sterowniki i bramki

Sterowniki i bramkiSterowniki i bramki AS-i posiadają funkcjonalność mastera i są wobec tego podstawową częścią sieci AS-i. Te komponenty znajdują się zazwyczaj w szafie sterowniczej i odpowiadają za wymianę danych. Dzięki szerokości gamy produktów możliwe jest ich różnorodne zastosowanie. Zintegrowany sterownik PLC programowany w środowisku CoDeSyS sprawia, że sterowniki AS-i mogą być używane zarówno jako dodatkowe jak i niezależne układy sterowania.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Zasilacze i monitory doziemienia

Zasilacze i monitory doziemieniaSieć AS-i wymaga specjalnych zasilaczy AS-i w celu zapewnienia prawidłowej komunikacji i zasilenia modułów AS-i oraz podłączonych wejść i wyjść (częściowo). Dostarczają one nieuziemionego napięcia, odpowiedniego dla komunikacji odpornej na zakłócenia, w szczególności w środowisku przemysłowym. Dzięki monitorom uziemienia instalacja może być monitorowana pod kątem problemów z uziemieniem.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Moduły I/O

Moduły I/OModuły I/O to zdecentralizowane układy wejść i wyjść interfejsu AS-i do połączenia cyfrowych i analogowych wejść i wyjść. Różne aplikacje mają rozmaite wymagania odnośnie modułów I/O pod względem stopnia ochrony, odporności i użytego materiału. Gama produktów ifm obejmuje: obwody drukowane, moduły do zbudowy w szafie sterowniczej i moduły wejść/wyjść ze stopniem ochrony IP69K.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Moduły pneumatyczne

Moduły pneumatyczneAirBoxy AS-i to kompaktowe zawory pneumatyczne, uzupełnione o cyfrowe wejście sprzężenia zwrotnego. Są dopasowane do obudowy ClassicLine i są kompatybilne zarówno w kwestii wielkości jak i montażu. Połączenie z AS-i odbywa się poprzez standardowy płaski kabel lub dolne części kabla okrągłego. Dostępne są zawory 3/2, 4/2, 5/2 i 5/3-drożne.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Czujniki AS-i

Czujniki AS-iInteligentne czujniki AS-i posiadają zintegrowane przyłącza do sieci. Dzięki temu mogą być bezpośrednio podłączone do żółtego kabla sieci AS-i. Obok typowych sygnałów czujnika, za pomocą przyłącza do sieci AS-i dostępne są dalsze informacje diagnostyczne, które mogą być przesyłane i przetwarzane.
SelektorTabele doboru

Urządzenia AS-i do zaworów

Urządzenia AS-i do zaworówModuły do sterowania obrotowych siłowników pneumatycznych można zamontować przy pomocy standardowego przyłącza bezpośrednio na siłowniku. Zawierają one dwa czujniki indukcyjne do sygnalizacji położenia, jedno lub dwa wyjścia do sterowania zaworem pilota oraz jeden AS-i slave.
Tabele doboru

Przedłużenie sieci AS-i

Przedłużenie sieci AS-iIstnieją różne możliwości przedłużenia sieci AS-i. Podaną w dokumentacji długość 100m można w skrajnym przypadku wydłużyć nawet do 1000m.
SelektorTabele doboru

Technika bezpieczeństwa AS-i

Technika bezpieczeństwa AS-iZaawansowana technologia AS-i i duże możliwości disgnostyczne zapewniają wysoką niezawodność i długi czas działania. "Safety at Work" to rozszerzenie interfejsu AS-i komponentami związanymi z bezpieczeństwem. Komponenty bezpieczeństwa aż do PL e wg EN ISO 13849-1 (IEC 61508 / SIL 3) mogą być podłączone do sieci AS-i.
SelektorTabele doboru

Komponenty sieciowe

Komponenty siecioweBramki AS-i ifm dostarczają rozwiązań dla sieci przemysłowych takich jak Profibus, Profinet, Ethernet/ IP, DeviceNet, Ethercat oraz CANopen. Bramki funkcjonują jako fieldbus slave i wykorzystują interfejs AS-i jako inteligentnego dostawcę dla infostrady.
Tabele doboru

Komponenty z interfejsem IO-Link

Komponenty z interfejsem IO-LinkIO-Link jest niezależnym do producenta standardem umożliwiającym wymianę danych użytkownika i parametrów pomiędzy systemem kontroli a komaptybilną urządzeniem IO-Link tak jak sensory czy zawory z dodatkowymi możliwościami diagnostyki.
Bramki AS-i / I/O-Link pozwalają na wykorzystanie funkcjonalności IO-Link w sieci AS-i.
Tabele doboruNowości produktowe