Czujniki kontroli ruchu

Enkodery

EnkoderyEnkodery wykorzystują nieulegający zużyciu system detekcji optycznej. Przymocowany trwale do wału dysk, podzielony jest na segmenty, które przecinają przechodzący promień światła .
Zliczając generowane impulsy (maks. 10.000 imp/obr) można określić odcinki liniowe z dokładnością poniżej 1mm.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Monitory prędkości

Monitory prędkościCzujniki prędkości obrotowej łączą funkcje detekcji i monitorowania w jednej jednostce. Czujniki te działają na zasadzie indukcyjnego czujnika zbliżeniowego, który wykrywa metalowe elementy obracającej się maszyniy. Informacje te przetworzone zostają na prędkość obrotową. Jeżeli ustalona minimalna/maksymalna prędkość obrotowa jest wyższa lub niższa od ustawionej,zostaje przełączone wyjście.
Tabele doboruNowości produktowe

Inklinometry

Inklinometry2-osiowe czujniki nachylenia z wbudowanym interfejsem CANopen używane są do poziomowania i określania pozycji i kąta maszyn mobilnych. Typowe zastosowania to na przykład określenie pozycji platform czy poziomowanie żurawi samochodowych. Co więcej, są czujniki nachylenia z cyfrowym lub analogowym wyjściem, które podłączone są bezpośrednio do sterowników lub modułów I/O.
Tabele doboruNowości produktowe

Systemy przetwarzania impulsów

Systemy przetwarzania impulsówKompletna rodzina produktów obejmuje analogowe i cyfrowe systemy przetwarzania sygnałów do kontroli liczby obrotów, poślizgu i kierunku obrotu, przetworniki częstotliwości na prąd, liczniki i wyświetlacze cyfrowe jak również monitory i wyświetlacze standardowych sygnałów analogowych.
Tabele doboruNowości produktowe