Czujniki do pozycjonowania

Czujniki indukcyjne

Czujniki indukcyjneCzujniki indukcyjne stanowią obecnie nieodłączną część aplikacji przemysłowych. W porównaniu do czujników mechanicznych nie posiadają stykających i zużywających się elementów oraz charakteryzują się wysoką częstotliwością i dokładnością przełączeń. Ponadto są odporne na wibracje, kurz i wilgoć. Czujniki indukcyjne pozwalają na bezdotykową detekcję wszystkich metali.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Czujniki pojemnościowe

Czujniki pojemnościoweIndukcyjne czujniki zbliżeniowe służą do bezdotykowej detekcji dowolnych obiektów. W przeciwieństwie do swoich indukcyjnych odpowiedników, które wykrywają wyłącznie obiekty metalowe, czujniki pojemnościowe potrafią wykrywać również przedmioty niemetaliczne. Typowe obszary ich zastosowań znajdują się w przemyśle drzewnym, papierniczym, szklarskim, tworzyw sztucznych, spożywczym i chemicznym.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Czujniki magnetyczne

Czujniki magnetyczneW systemach sterowania czujniki magnetyczne służą do bezdotykowej detekcji obiektów. Stosowane są wszędzie tam, gdzie czujniki indukcyjne nie są sobie w stanie poradzić. Ponieważ pole magnetyczne przenika wszystkie materiały niemagnesowalne, czujniki te mogą wykrywać magnesy trwałe poprzez ścianki z metali kolorowych, stali nierdzewnej, aluminium, tworzyw lub drewna.
Tabele doboruNowości produktowe

Czujniki położenia tłoka

Czujniki położenia tłokaBezkontaktowe czujniki pracują praktycznie bez zużycia i posiadają o wiele większą żywotność niż czujniki kontaktronowe. Można dzięki temu ograniczyć serwisowanie i czas przestoju.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Czujniki ultradźwiękowe

Czujniki ultradźwiękoweCzujniki ultradźwiękowe stosowane są do pewnego wykrywania położenia oraz dokładnego, ciągłego pomiaru odległości od ciał stałych, pyłów oraz mediów płynnych. Czujniki te wysyłają i odbierają fale dźwiękowe w zakresie ultradźwięków. Obiekt, który ma być wykryty odbija fale dźwiękowe i na podstawie czasu przelotu fali dźwiękowej ustalana jest informacja o odległości. Detekcja nie zależy od barwy, przejrzystości, połysku lub wykończenia powierzchni przedmiotu. Tak więc, na przykład, blistry w opakowaniach lub przezroczyste plastikowe kubki w przemyśle spożywczym będą wykrywane niezawodnie. Nawet w otoczeniu silnie zabrudzonym, w obecności kurzu lub mgły czujnik wykryje obiekty rzetelnie i powtarzalnie.
Tabele doboruNowości produktowe

Czujniki optyczne do zastosowań ogólnych

Czujniki optyczne do zastosowań ogólnychCzujniki optyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie dokładne położenie obiektów musi być wskazane niezawodnie i bezdotykowo. Nie ma przy tym znaczenia, z jakiego materiału zbudowane są wykrywane obiekty. W porównaniu do czujników zbliżeniowych czujniki optyczne posiadają o wiele większą strefę działania.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Optyczne czujniki widelcowe i kątowe

Optyczne czujniki widelcowe i kątoweJak również walizka z nadajnikiem i odbiornikiem czujnika typu bramka, które są umieszczone naprzeciw siebie. Obydwa komponenty są stałymi częściami widelca lub kąta, np.: nie muszą być skierowane na siebie.
Jeśli jakiś obiekt wejdzie w strefę detekcji, przerwany jest promień świetlny i generowany jest sygnał przełączający. Czujniki typu widelec i czujniki kąta używają szczególnie dobrego promienia świetlnego i dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w detekcji małych obietków.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Czujniki laserowe / Dalmierze laserowe

Czujniki laserowe / Dalmierze laseroweCzujniki laserowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie małe obiekty muszą być wykrywane lub gdzie konieczne jest bardzo dokładne określenie położenia.
Dzięki małemu kątowi rozwarcia wiązki można osiągnąć bardzo duże zakresy działania do 60m.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Czujniki światłowodowe

Czujniki światłowodoweŚwiatłowody stosowane są tam, gdzie ze względu na ograniczoną ilość miejsca na montaż standardowe czujniki nie mogą być użyte. Zalety tych czujników: elektronika przetwarzająca i elementy optyczne są oddzielone od głowicy czujnika.
Dzięki temu czujniki światłowodowe mogą być montowane w trudno dostępnych miejscach.
SelektorTabele doboru

Czujniki optyczne do zastosowań specjalnych

Czujniki optyczne do zastosowań specjalnychSpecjalne zadania wymagają specjalnych rozwiązań. Firma ifm electronic oferuje oprócz standardowych czujników optycznych i światłowodowych tzw. czujniki specjalne dla określonych aplikacji.
Tabele doboruNowości produktowe

Czujniki do zaworów

Czujniki do zaworówifm electronic oferuje dwa czujniki indukcyjne zintegrowane w jednej obudowie służące kontroli pozycji ćwierćobrotowych zaworów (typ IND). Nasadka pozycjonująca z dwoma punktami przesuniętymi o 90° instalowana na zaworzę wyzwala dolny lub górny czujnik indukcyjny w zależności od pozycji zaworu ("otwary" lub "zamknięty") Dla sprzężenia zwrotnego pozycji zaworów grzybowych używany jest efector valvis. Dwie lub trzy opcjonalne punkty przełączenia mogą być ustawione za pomocą przycisku na długości 80mm. Mierzona długość jest ustawiana w krokach co 0.2 mm poprzez znaczniki montowane na trzpieniu zaworu. Użycie tego czujnika indukcyjnego pozwala na detekcję nawet bardzo krótkich udarów.
SelektorTabele doboruNowości produktowe

Wzmacniacze separacyjne

Wzmacniacze separacyjneWzmacniacz przełączający przetwarza sygnał z sensorów i kontroluje wyjścia. Dostępne są warianty z wyjściami przekaźnikowymi, tranzystorowymi oraz bezpotancjałowymi optoizolowanymi.
Tabele doboruNowości produktowe