Liczby i fakty

 

Pomiary i kontrola -

od założenia firmy w 1969 roku ifm electronic GmbH nieprzerwanie optymalizuje procesy w niemal każdej gałęzi przemysłu. ifm jest jednym ze światowych liderów w branży automatyki przemysłowej.
  Sprzedaż   Zatrudnienie   Patenty
 
Ponad 5500 pracowników w ponad 70 krajach rozwija i sprzedaje rozwiązania dla ponad 100000 klientów z różnych branż.

Portfolio produktów

Jedną z mocnych stron ifm electronic jest szeroka gama produktów, która nie tylko zawiera rozwiązania standardowe, ale również specyficzne dla indywidualnych odbiorców. Historia sukcesu rodzinnej firmy rozpoczęła się w 1969 roku wynalezieniem indukcyjnych czujników zbliżeniowych na bazie elastycznych płytek drukowanych. Dzisiaj nazwa handlowa "efector" jest synonimem dla czujników położenia, czujników do mediów płynnych i gazowych, czujników do rozpoznawania obiektów oraz systemów diagnostycznych i systemów identyfikacji. Marka "ecomat" odpowiada systemom sterowania i rozwiązaniom sieciowym.

Jakość "Made in Germany"

ifm, prowadzona już przez drugie pokolenie rodzinna firma z siedzibą w Essen oraz zakładem produkcyjno-rozwojowym w Tettnang nad jeziorem Bodeńskim jest ściśle związana z niemieckim przemysłem. Made in Germany – 75% z 7844 produktów ifm electronic jest produkowanych w Niemczech. Ponad 600 pracowników w dziale badawczo-rozwojowym jak i ścisła współpraca z instytucjami badawczymi, uniwersytetami i młodymi firmami doprowadziła do zgłoszenia ponad 650 wniosków patentowych oraz usyskania ok. 440 tzw. patentów aktywnych. Osiągnięcia te zapewniają ciągle wysoką jakość i innowacyjność całej palety oferowanych produktów.

ifm – close to you

Niezwykle silny międzynarodowy zespół sprzedażowy składający się z ok. 1200 inżynierów sprzedaży stanowi jeden z czynników sukcesu firmy na rynku. Inżynierowie są twarzą firmy ifm, rozumieją specjalne wymagania rynku i specyfikę danego kraju oferując indywidualne wsparcie dla każdego z klientów. Powyższa strategia zapewnia firmie elastyczność oraz możliwość działania na arenie międzynarodowej. W konsekwencji w 2015 roku firma mogła poszczycić się obrotem na poziomie 720 milionów €.