Proses sensörleri

Basınç sensörleri

Basınç sensörleriifm değişik endüstriyel uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak için geniş yelpazede vakum ve basınç sensörleri sunuyor.
Uygulamalarda ihtiyaç du yulan seramik-kapasitif ölçme hücreli veya DMS ince film paslanmaz çelik ölçme hücreli çeşitleri mevcuttur. Değişik çıkış fonksiyonları ve gövde yapılarıyla değişik işletmelerdeki uygulama alanlarına en iyi uyumu sağlar.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Vakum sensörleri

Vakum sensörleriifm değişik endüstriyel uygulamalardaki gereksinimleri karşılamak için geniş yelpazede vakum sensörleri sunuyor.
Farklı çıkış fonksiyonları ve gövde yapılarıyla değişik işletmelerdeki uygulamalara en iyi uyumu sağlar.
Ürün seçimiSeçim tablosu

Akış sensörleri / akış ölçerler

Akış sensörleri / akış ölçerlerUygun ölçüm yöntemleri ile çalışan sensörler gaz ve sıvıların akışını izlemek için kullanılabilir.
Uygulamalar ve ihtiyaçlar için uygun tasarımlarda geniş bir yelpazede çeşitleri mevcuttur. Tüm bu sistemler akış ve sıcaklık gibi sinyalleri daha sonraki işlemler için doğrudan kontrol sistemine aktarılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Seviye sensörleri

Seviye sensörleriSeviye ölçerler ortam içine doğrudan daldırılarak seviye farklılıklarını ölçer ve dışarıdan dolaylı olarak algılama yapar (Örneğin kapasitif sensörler ile tank duvarı arkasından doğrudan algılama).
Ortam içide temas halindeki mekanik seviye anahtarlarında tortu, aşınma ve yırtılmalardan doları hatalar oluşur.
Elektronik ifm sensörler seviye ölçümünü herhangi bir mekanik parça olmadan yapılmaktadır. Bu sensörler özellikle sağlam ve güvenilirdir. Düzenli bakım ve temizlik gerektirmezler.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Sıcaklık sensörleri

Sıcaklık sensörleriOtomasyon ve proses teknolojisinde, sıcaklığın izlenmesi ve kontrolü en önemli görevlerden biridir. Doğru sıcaklık çoğunlukla işlemin kalitesine ve verimliliğine etkieder. Tehlikeli durumlardan kaçınmak içini pek çok uygulamada sıcaklığın izlenmesi zorunlu olmaktadır.
Bütünleşik sıcaklık anahtarları ve aktarıcıları (transmitter) olduğu gibi harici kontrol elektroniğine bağlanan kablolu veya çubuk sensörleri kullanmak en uygun çözüm olacaktır. Bazı endüstrilerde temassız kızılötesi (IR) ölçüm sensörleri kullanılır.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Sinyal değerlendirme sistemleri

Sinyal değerlendirme sistemleriDC ve AC versiyon kontrol monitörleri akış sensörlerinin sinyallerini değerlendirir ve sonraki işlemler için bir dijital çıkış sinyali sağlar. Bunlara kablo kopması ve sıcaklık izleme fonksiyonları entegre edilmiştir. Tehlikeli bölgelerde kullanıma uygun versiyonları da mevcuttur.
Seçim tablosu

Vana ve vana aktüatörleri için geri bildirim sistemleri

Vana ve vana aktüatörleri için geri bildirim sistemleriifm electronic çeyrek turlu vanaların pozisyon geri besleme sinyali için bir gövde içine entegre iki indüktif sensör (IND tip) sunuyor. Tahrik miline talıkan hedef hedef disk üzerindeki 90° aralıkla takılı iki metal parça aktüatörün ("açık" veya "kapalı) pozisyonuna bağlı olarak IND nin alt veya üst sensörünü sönümler. Yükselen kollu vanaların pozisyon geri beslemesi için efector valvis kullanılır. isteğe bağlı olarak iki veya üç anahtarlama noktası 80 mm strok üzerinde buton ile ayarlanabilir. Çalışma mesafesi ölçümü vana mili üzerine monte edilmiş bir hedef ile 0.2 mm adımlarla yapılır. Bu indüktif sensör kullanarak çok kısa çalışma mesafesinin algılanmasına imkan sağlar.
Ürün seçimiSeçim tablosu