Hareket kontrolü için sensörler

Enkoderler

EnkoderlerEnkoderler optik algılama kullanarak çalışırlar. Mil üzerine sağlam bir şekilde takılmış olan pals diski bu algılamayı garanti eder.
Yüksek pals sayıları ile (10.000 palse kadar) doğrusal uzunluklar bir kaç milimetreye kadar kesin bir biçimde belirlenebilir.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Dönme hızı sensörleri (Devir bekçisi)

Dönme hızı sensörleri (Devir bekçisi)Dönme hızı sensörlerinde dönme hızı algılama ve izleme tek bir ünitede entegre edilmiştir. Sensör kafası indüktif sensör ilkesine göre çalışır. Sensör makine üzerinde dönen bir metal yüzeyden hareketi algılar. Entegre değerlendirme bu bilgileri dönme hızı bilgisine dönüştürür. Ayarlanan minimum yada maksimum hız limiti aşıldığında düşük yada yüksek dönme hızı bilgisi, elektronik anahtarlama çıkışına çevirilir.
Seçim tablosu

Eğim sensörleri

Eğim sensörleri2-eksenli eğim sensörleri, dahili bir CANopen arayüzü ile mobil makinelerin seviye ve açısal pozisyonunun tespiti için kullanılır. Tipik uygulamalara örnek olarak platformlar veya mobil vinçlerde tesviye ve konum algılama verilebilir. Ayrıca ikili veya analog çıkışlı eğim sensörleri denetleyicilere veya I/O modüllerine doğrudan bağlanabilirler.
Seçim tablosu

Pals değerlendirme sistemleri

Pals değerlendirme sistemleriBu ürün ailesi analog ve dijital pals değerlendirme sitemleri içindedir; hız, kayma ve dönüş yönü, frekans-akım dönüştürücüler, sayıcılar ve dijital göstergelere ek olarak eşik röleleri ve standart analog sinyaller için göstergeler bu ürün ailesindedir.
Seçim tablosu