Pozisyon sensörleri

İndüktif sensörler

İndüktif sensörlerİndüktif yaklaşım anahtarları bu günlerde endüstriyel uygulamalarda vazgeçilmez olmuşlardır. Mekanik anahtarlarla karşılaştırıldıklarında en ideal koşulları sunarlar: hiç bir aşınmasız ve yıpranmasız dokunmadan çalışma, yüksek anahtarlama frekansı ve doğruluğu. Ek olarak vibrasyon, toz ve nemden etkilenmezler. İndüktif sensörler bütün metalleri dokunmadan algılar.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Kapasitif sensörler

Kapasitif sensörlerKapasitif yaklaşım anahtarları ayrım yapmadan tüm malzemeleri algılayabilen bir sensör çeşididir. İndüktif yaklaşım anahtarların tersine bu anahtarlar sadece metali değil metal olmayan cisimleri de algılayabilirler. Tipik uygulamalar ahşap, kağıt, cam, plastik, gıda ve kimya endüstrilerindedir.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Manyetik sensörler

Manyetik sensörlerManyetik anahtarlar pozisyon belirlemede temas etmeden ve zorlanmadan çalışırlar. İndüktif anahtarların algılama mesafesini aşan uygulamalarda kullanılırlar. Manyetik alan, ferro manyetik olmayan bütün malzemelerin içinden geçebilir, sensörler ferro manyetik olmayan metal duvarın arkasından mıknatısı algılayabilir, örneğin paslanmaz çelik, alüminyum, plastik veya tahta.
Seçim tablosuYeni Ürünler

Silindir sensörleri

Silindir sensörleriDokunmadan algılayan sensörler Reed-anahtarlara göre aşınmasız, çok daha uzun ömürlü ve başarılıdır. Tamir ve bakım süreleri gözönüne alındığında daha ucuzdur.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Ultrasonik sensörler

Ultrasonik sensörlerUltrasonik sensörler katılar, tozlar ve sıvıların güvenilir konum tespiti ve sürekli hassas mesafe ölçümü için kullanılır. Ultrasonik aralıktaki ses dalgalarını iletir ve al alırlar. Algılanacak nesne ses dalgalarını yansıtır ve mesafe bilgileri uçuş ölçüm zamanı ile belirlenir. Temassız algılama renk, şeffaflık, yüzey özelliklerinden veya nesnenin yüzey parlaklığından bağımsızdır. Örneğin, ambalaj teknolojisinde Blister paketleri veya şeffaf plastik kaseler güvenilir bir şekilde tespit edilebilir. Hatta ağır kirlenme, toz veya sisli çalışma koşullarında sensörler, girişim olmadan ve güvenilir şekilde nesneleri algılar.
Seçim tablosu

Genel uygulamalar için kırmızı ışıklı ve kızılötesi fotoelektrik sensörler

Genel uygulamalar için kırmızı ışıklı ve kızılötesi fotoelektrik sensörlerFotoeletrik sensörler cisimlerin pozisyonlarının dokunmadan güvenli ve kesin bir biçimde algılanması gerektiğinde kullanılırlar. Algılanan cismin malzemesi önemli değildir. Yaklaşım ananahtarları ile karşılaştırıldığında fotoelektrik sensörler çok uzun algılama mesafesine sahiptir.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Fotoelektrik çatal sensörler / açılı sensörler

Fotoelektrik çatal sensörler / açılı sensörlerKaşılıklı sensörler vericisi ve alıcısı birbirlerine bakacak şekilde karşılıklı olarak aynı gövdeye yerleştirilmiş durumdadır. Her iki bileşende çatal veya açılı sensörün sabit paçalarıdır, örneğin. birbirlerine doğru hizalanmalarına gerek yoktur.
Eğer bir nesne algılama bölgesine girerse, ışık demeti kesintiye uğrar ve bir çıkış sinyali oluşturulur. Optik çatal ve açılı sensörler ince bir ışık demeti kullanırlar ve bu nedenle küçük cisimlerin algılanması için uygundur.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Lazer sensörler / mesafe ölçüm sensörleri

Lazer sensörler / mesafe ölçüm sensörleriLazer sistemler küçük cisimlerin algılanmasında veya kesin konumlama gerektiğinde kullanılırlar.
Iraksama açısı çok küçük olduğu için 60 Metreye kadar algılama mesafesine ulaşılabilir.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Fiber optik sensörler

Fiber optik sensörlerFiber optikler normal optik sensörler için montaj sıkıntısı çekilen dar yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Fiber optikler sayesinde ölçme elemanı ve optik eleman aynı ortamlarda bulunmayabilir.
Fiber optikler küçük mesafelerde ve zor dar yerlerde en iyi çözümdür.
Ürün seçimiSeçim tablosu

Özel uygulamalar için fotoelektrik sensörler

Özel uygulamalar için fotoelektrik sensörlerÖzel gereksinimlere özel çözümler. ifm electronic standart optik sensörler ve fiber optik sistemlere ek olarak bazı uygulamalar için özel sensörler sunuyor.
Seçim tablosuYeni Ürünler

Vana ve vana aktüatörleri için geri bildirim sistemleri

Vana ve vana aktüatörleri için geri bildirim sistemleriifm electronic çeyrek turlu vanaların pozisyon geri besleme sinyali için bir gövde içine entegre iki indüktif sensör (IND tip) sunuyor. Tahrik miline talıkan hedef hedef disk üzerindeki 90° aralıkla takılı iki metal parça aktüatörün ("açık" veya "kapalı) pozisyonuna bağlı olarak IND nin alt veya üst sensörünü sönümler. Yükselen kollu vanaların pozisyon geri beslemesi için efector valvis kullanılır. isteğe bağlı olarak iki veya üç anahtarlama noktası 80 mm strok üzerinde buton ile ayarlanabilir. Çalışma mesafesi ölçümü vana mili üzerine monte edilmiş bir hedef ile 0.2 mm adımlarla yapılır. Bu indüktif sensör kullanarak çok kısa çalışma mesafesinin algılanmasına imkan sağlar.
Ürün seçimiSeçim tablosuYeni Ürünler

Anahtarlama amplifikatörleri

Anahtarlama amplifikatörleriAnahtarlama amplifikatörleri sensör sinyalini değerlendirir ve kontrol çıkışı verir. Röle, aktif transistör ve gerilimsiz optokuplör çıkışlı versiyonları mevcuttur.
Seçim tablosu