Senzory pro kontrolu pohybu

Rotační snímače

Rotační snímačeRotační snímače pracují s neopotřebitelným optoelektronickým snímačem. K tomu používají impulsní disk, pevně spojený s hřídelí.
Vysokým počtem otáček (až 10.000 impulsů za jednu otáčku) je možno měřit např. dráhy s rozlišením na méně než 1 mm.
VyhledávačPřehled výrobkůNovinky

Snímače otáček

Snímače otáčekSnímače otáček v sobě integrují záznam a vyhodnocování otáček. Hlava senzoru pracuje na principu induktivního snímače, t.j. senzor detekuje přítomnost kovu na rotujícím elementu. Tato informace je převedena přes integrovanou vyhodnocovací jednotku na otáčky. V případě vyššího/nižšího počtu otáček než je požadovaná hodnota, sepne el. výstup.
Přehled výrobků

Snímače náklonu

Snímače náklonu2-osé senzory náklonu s vestavěným rozhraním CANopen se používají pro vyrovnávání a zjišťování polohy mobilních strojů. Mezi typické aplikace patří např. detekce polohy platforem nebo nivelace u mobilních jeřábů. Kromě toho mají senzory náklonu binární nebo analogové výstupní stupně, které jsou přímo připojeny k ovladačům nebo I/O modulům.
Přehled výrobkůNovinky

Čítače pulzů

Čítače pulzůKompletní řada výrobků nabízí analogové a digitální impulsní vyhodnocovací systémy pro hlídání otáček, skluzu a směru, měničů frekvence / proud, čítače a digitální zobrazení, stejně jako spínač mezních stavů a signalizace pro analogové normované signály.
Přehled výrobků