Údaje a zajímavosti o firmě

 

Měření a řízení.

ifm electronic gmbh je průkopníkem v oblasti automatizační techniky, a tak je ideálním partnerem právě pro Vás. Od svého založení v roce 1969 společnost ifm electronic vyvíjí, vyrábí a distribuuje senzory, řídící prvky a systémy pro průmyslovou automatizaci po celém světě.
  Vývoj obratu   Vývoj počtu zaměstnanců   Patenty
 
Dnes je rodinný podnik ve své druhé generaci. Zaměstnává přibližně 5 500 pracovníků v 70 zemích a patří mezi přední firmy na celém světě. ifm spojuje mezinárodní prostředí a inovační sílu rostoucí skupiny společností s flexibilitou a se zaměřením na zákazníka ze středně velkých firem.

ifm – close to you!

U ifm byli vždy klíčem k úspěchu lidé. Nadprůměrně početný prodejní a servisní tým čítající přibližně 1 200 zaměstnanců poskytuje zákazníkům podporu po celém světě. Lokální odborní pracovníci jsou velice dobře seznámeni s místními podmínkami, a tak poskytují individuální péči a podporu šitou na míru každému zákazníkovi. Ve stejné době pracuje více než 600 zaměstnanců ve výzkumu a vývoji, v úzké spolupráci se zákazníkem, jakož i s výzkumnými ústavy a vysokými školami na řešení "problémů zítřka". Více než 650 patentů a 70 nových patentových přihlášek v roce 2014 jsou výsledkem naší inovační činnosti.

Kvalita vyrobená v Německu

ifm značí vysoce kvalitní výrobky "Made in Germany". Sídlo společnosti se nachází v Essenu, vývoj a výroba pak u Bodamského jezera. Okolo 75 % portfolia produktů je vyvíjeno a vyráběno právě tam. Vytvoření dalších výrobních závodů ve významných obchodních trzích, jako je Asie nebo USA, nám umožňuje rychle reagovat na regionální požadavky trhu. Za účelem zajištění vysokých standardů kvality ifm, jsou zaměstnanci mezinárodních závodů školeni také v Německu.

Obrovské množství produktů

Neobvykle široké portfolio produktů ifm nepokrývá jen všechna standardní řešení, ale zahrnuje také specifické požadavky jednotlivých odvětví. Součástí našeho sortimentu je polohová a procesní senzorika, senzory pro kontrolu pohybu a bezpečnostní technika. ifm dále nabízí přístroje pro průmyslové zpracování obrazu, jakož i komunikační a identifikační systémy a řídící systémy pro mobilní zařízení. Díky tomu dosáhlo ifm electronic v roce 2015 obratu ve výši 720 milionů eur.